BIURO PRASOWE

Emerson, 13.03.2007

Liebert Hiross zmienia nazwę na Emerson Network Power


Decyzja o zmianie nazwy ma na celu konsolidację wizerunku korporacji jako globalnego lidera Business Critical Continuity - dostawcy systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Emerson Network Power zapewnia rozwiązania, produkty oraz usługi w zakresie zasilania gwarantowanego oraz klimatyzacji precyzyjnej dla centrów danych, sieci telekomunikacyjnych i aplikacji przemysłowych.
Marka Liebert Hiross powstała w roku 1998 w następstwie przejęcia firmy Hiross przez grupę Liebert, stanowiącą część korporacji Emerson. Zadecydowano wtedy o połączeniu obu nazw w jedną.

Liebert to marka, która wyróżnia produkty Emerson Network Power w obszarze aplikacji klimatyzacyjnych oraz UPS-ów, natomiast marka Hiross, kojarzona z wiedzą ekspercką, jest synonimem przywództwa na rynku klimatyzacji precyzyjnej. Liebert Hiross komunikował do tej pory w spójny sposób zawartą w produktach obu linii gwarancję niezawodności i innowacji.

Decyzja o połączeniu rodzin produktów (UPS i HPAC) pod jedną marką Emersona ma na celu poprawę przejrzystości rynkowej. Posłuży też uzupełnieniu i zintegrowaniu platformy rozwiązań Emerson Network Power dedykowanych ochronie Business Continuity w ramach centrów danych, infrastruktury telekomunikacyjnej, rozbudowanych struktur organizacyjnych w przedsiębiorstwach i systemów sieciowych.

Zmianie nazwy towarzyszy włączenie do struktur korporacji uprzednio odrębnej komórki obsługującej rynek włoski. Krok ten pozwoli na osiągnięcie maksymalnej synergii obu podmiotów i przyspieszy proces łączenia marek obejmujących produkty klimatyzacji precyzyjnej (HPAC) i UPS-ów (AC Power Systems).
- Ujednolicenie marek w ramach Emerson Network Power pozwoli na uzyskanie efektu synergii między poszczególnymi obszarami biznesu, na których operuje nasza grupa. Wesprze też spójną komunikację z rynkiem z pozycji globalnego lidera w Business-Critical Continuity - powiedział Stefano Mozzato, Dyrektor Marketingu Emerson Network Power w regionie EMEA.

W Polsce marka Hiross znana jest od lat 70, a Liebert Hiross od 2000 roku. Klienci postrzegają je jako gwarancję wysokiej jakości, niezawodności i kompatybilności z innymi rozwiązaniami z sektora systemów zasilania i klimatyzacji precyzyjnej.

- Z pewnością zmiana nazwy Liebert Hiross- dobrze kojarzonej i o ugruntowanej na polskim rynku pozycji - nie jest łatwa, ale wiemy, że dla naszych klientów w pierwszej kolejności liczy się jakość, a dopiero później nazwa. Marka Emerson Network Power jest już równie mocna - zauważa Małgorzata Kasperska, Dyrektor Generalny Emerson Network Power Sp. z o.o.

Działalność Emerson Network Power w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce koordynowana jest przez centralę w Piove di Sacco (Padwa, Włochy) i wspierana dodatkowo przez biura w Mediolanie i Rzymie. Europejska centrala, na którą składają się: fabryka urządzeń klimatyzacji precyzyjnej, działy usług, marketingu i sprzedaży, laboratoria badawczo-rozwojowe oraz oddziały handlowe, zatrudnia w sumie 400 osób.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47