BIURO PRASOWE

3M, 02.04.2007

Apteczkowy niezbędnik - Plaster w płynie 3M Nexcare


Zbliża się czas urlopów i weekendowych wypadów za miasto. Pakując się, nie zapomnij o najważniejszych rzeczach - stroju kąpielowym, dobrym humorze i dobrze wyposażonej apteczce, która poratuje cię w awaryjnych sytuacjach. Na pewno nie powinno w niej zabraknąć plastra w płynie 3M Nexcare.
Wiosna to czas wzmożonej aktywności fizycznej. Więcej czasu staramy się spędzać na świeżym powietrzu. Chętniej jeździmy na rowerze, na rolkach. Dzieci wreszcie większość dnia mogą spędzać na placu zabaw. Niestety szaleństwa na dworze czasami kończą się drobnymi kontuzjami. Każdemu z nas, szczególnie w czasie wakacji, zdarzają się obtarcia lub skaleczenia. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie środek, który zapewni niezawodną ochronę uszkodzonej skóry.

3M Nexcare jest najnowszej generacji środkiem ochronnym ran i skaleczeń. Jest to unikalny opatrunek w płynie zapewniający trwałą ochronę nawet do 72 godzin. Aplikuje się go za pomocą sprayu, trzymając w odległości 10-15 cm od zranionej skóry. Dzięki tak łatwej obsłudze można opatrywać dowolne części ciała. Idealnie sprawdza się przy opatrywaniu uszkodzeń skóry, na które ciężko jest przykleić standardowy plaster - jak kolano czy łokieć. Dodatkowo powłoka ochronna tworzona przez plaster nie wymaga usuwania. Po pewnym czasie znika sama, dzięki czemu omija nas nieprzyjemne uczucie, jakie towarzyszy podczas zrywania zwykłego plastra.

3M Nexcare tworzy delikatną, oddychającą powłokę, dzięki której ranka szybciej się goi. Dzięki bezbarwnej powłoce zapewnia dobrą widoczność rany, co umożliwia kontrolę przebiegu jej gojenia. Plaster w płynie chroni przed dostępem wody, zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Dzięki temu nie musimy rezygnować z kąpieli w morzu czy jeziorze.

Nexcare jest również środkiem hipoalergicznym. Nie zawiera alkoholu, a więc nie wywołuje uczucia pieczenia podczas aplikacji, dlatego też jest doskonałym opatrunkiem dla dzieci.

Uwaga: Plastra nie wolno stosować na krwawiącą lub zainfekowaną ranę!

Sugerowana cena detaliczna - ok. 30 zł

***

O 3M Company

3M Company jest liderem na światowych rynkach w większości oferowanych linii produkcyjnych, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową i operacyjną w 60 krajach. 3M zatrudnia 67.000 pracowników i dysponuje gamą 50.000 produktów. 3M jest liderem na wielu rynkach, m.in. na rynku przemysłowym, transportu i drogownictwa, telekomunikacji, bezpieczeństwa, ochrony i zabezpieczeń, produktów medycznych i stomatologicznych. Kluczem do sukcesu 3M są: wszechstronność, innowacyjność i poważne podejście do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Atutem firmy jest silna baza technologiczna. Od wielu lat główne założenia strategii firmy pozostają niezmienne - są nimi: ciągły rozwój innowacyjnych technologii i produktów oraz ekspansja na nowe rynki. (www.3m.com)

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakład produkcji medycznej we Wrocławiu oferujący m.in. popularne plastry 3M Viscoplast oraz sztuczne unieruchomienia Scotchcast(tm), jak również zakład z branży nowoczesnych technologii gdzie produkowana jest folia optyczna do monitorów LCD. Obecnie firma jest w trakcie realizacji kolejnej inwestycji - nowoczesnej fabryki taśm przemysłowych przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu w ramach Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10.000 produktów. Łączna sprzedaż w roku 2006 wyniosła 566 tysięcy złotych, a firma odnotowała 26% wzrost. Lokalna oferta jest przygotowywana w kilkunastu działach firmy (www.3m.pl).

Dodatkowych informacji udziela:

3M Poland
Ilona Gajewska
Corporate Marketing & Public Relations
3M Poland Sp. z o.o.
Tel. (22) 739 6024,
Fax: (22) 739 6008,
e-mail: