BIURO PRASOWE

3M, 02.04.2007

Nowy Dyrektor Finansowy w 3M Poland


Z dniem 1 kwietnia 2007 roku stanowisko Dyrektora Finansowego w 3M Poland obejmuje Michel Osinski, dotychczasowy Manufacturing Planning and Logistic Manager we wrocławskim oddziale 3M.
Michel Osinski jest absolwentem Ekonomii oraz Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu w Louvain w Belgii, gdzie się urodził. W latach 1980-1983 był szefem biura reprezentacyjnego belgijskiej firmy Interocean w Warszawie. W okresie 1983-1988 sprawował funkcję dyrektora w dziale sprzedaży surowców oraz produktów "etycznych" firmy Upjohn. Następnie objął stanowisko szefa rozwoju biznesu agrochemicznego w firmie Monsanto w Moskwie.

Karierę zawodową w 3M rozpoczął w 1992 roku doprowadzając do stworzenia od podstaw oraz rozwinięcia działalności filii 3M w Moskwie. W latach 1995-1998 pracował w głównej siedzibie 3M w St. Paul (Minnesota), gdzie był odpowiedzialny m.in. za planowanie strategiczne oraz business development. Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Po udanym przejęciu przez 3M akcji zakładów medycznych Viscoplast SA został dyrektorem ds. integracji 3M Poland/Viscoplast. Od stycznia 2002 do końca czerwca 2003 roku piastował funkcję Prezesa Zarządu 3M Poland - Oddział we Wrocławiu. (spółka 3M Viscoplast)

Dzięki 15-letniemu doświadczeniu związanemu z pracą w korporacji 3M, w różnych regionach świata i na różnych stanowiskach, Michel Osinski posiada dużą wiedzę o organizacji, jej możliwościach i potencjale rozwoju.

Związki Michela Osinskiego z Polską są nie tylko historyczne. Żona i córka kontynuują edukację w Polsce. Żona studiuje psychologię międzykulturową w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, a córka w przyszłym roku będzie zdawała międzynarodową maturę.

Powrót do Polski w 2006 r. okazał się jednak, jak mówi sam Michel Osinski, przyjazdem do innego kraju. - Powrót do Wrocławia był miłym zaskoczeniem. Postęp zrobiony przez 3 lata był naprawdę znaczny. Inwestycje, nowe twarze, dynamiczny wzrost. Widzę dużą szansę na rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty. - przekonuje Osinski.

W wolnych chwilach Michel Osinski oddaje się swoim pasjom: pilotowaniu samolotów, bieganiu i hodowli trufli na farmie w Perigord. Aktywnie uprawia narciarstwo. Mówi biegle w sześciu językach: po polsku, angielsku, francusku, niemiecku, rosyjsku i flamandzku.

***

O 3M Company

3M Company jest liderem na światowych rynkach w większości oferowanych linii produkcyjnych, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową i operacyjną w 60 krajach. 3M zatrudnia 67.000 pracowników i dysponuje gamą 50.000 produktów. 3M jest liderem na wielu rynkach, m.in. na rynku przemysłowym, transportu i drogownictwa, telekomunikacji, bezpieczeństwa, ochrony i zabezpieczeń, produktów medycznych i stomatologicznych. Kluczem do sukcesu 3M są: wszechstronność, innowacyjność i poważne podejście do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Atutem firmy jest silna baza technologiczna. Od wielu lat główne założenia strategii firmy pozostają niezmienne - są nimi: ciągły rozwój innowacyjnych technologii i produktów oraz ekspansja na nowe rynki. (www.3m.com)

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakład produkcji medycznej we Wrocławiu oferujący m.in. popularne plastry 3M Viscoplast oraz sztuczne unieruchomienia Scotchcast(tm), jak również zakład z branży nowoczesnych technologii gdzie produkowana jest folia optyczna do monitorów LCD. Obecnie firma jest w trakcie realizacji kolejnej inwestycji - nowoczesnej fabryki taśm przemysłowych przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu w ramach Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10.000 produktów. Łączna sprzedaż w roku 2006 wyniosła 566 tysięcy złotych, a firma odnotowała 26% wzrost. Lokalna oferta jest przygotowywana w kilkunastu działach firmy (www.3m.pl).

Dodatkowych informacji udziela:

3M Poland
Ilona Gajewska
Corporate Marketing & Public Relations
3M Poland Sp. z o.o.
Tel. (22) 739 6024,
Fax: (22) 739 6008,
e-mail: