BIURO PRASOWE

3M, 21.03.2007

Przekształć dowolne pomieszczenie w wysokiej jakości centrum multimedialne.


3M wprowadza na rynek cyfrowe systemy do projekcji multimedialnych DMS 700 i 710. Wyposażone w system bliskiej projekcji Vikuiti, pozwalają na wyświetlanie obrazu o przekątnej 152 cm z odległości około 86 cm. Uzyskanie obrazu o przekątnej 254 cm w jakości HQV (Hollywood Quality Video), wyświetlanego praktycznie na każdej powierzchni, wymaga odsunięcia projektora na odległość nie większą niż 143 cm. Nawet w niewielkim pomieszczeniu można zatem zaaranżować wysokiej jakości multimedialne centrum.
Użyteczny i przenośny Cyfrowy system multimedialny DMS 700 lub 710 posiada zalety światowej klasy sprzętu audio/video do dokonywania prezentacji w różnych miejscach, wyświetlania filmów, uczestnictwa w grach multimedialnych. Dzięki obrazowi o jakości HQV, uniwersalności standardu 4:3 oraz obsługiwanemu standardowi 16:9, które zapewniają możliwość wyświetlania praktycznie wszystkich formatów video, użytkownik może cieszyć się wiernym odwzorowaniem obrazu bez zniekształceń. Obraz posiada także spójną jaskrawość, kontrast i jednorodność obserwowaną praktycznie z każdej strony.

- Nasz system idealnie nadaje się do małych pomieszczeń gdzie nie ma miejsca, aby projektor odsunąć od ściany projekcyjnej na kilka metrów. Sprawdza się zarówno w zastosowaniach biznesowych, jak i prywatnych, np. w kinie domowym. Może być użyty niemal wszędzie. - podkreśla zalety nowego urządzenia Bożena Niska, dział handlowy Visual Systems w 3M.


Technologia projekcji szerokokątnej pozwala na umieszczenie urządzenia bardzo blisko ekranu projekcyjnego. Tym samym kable podłączeniowe nie przeszkadzają w poruszaniu się (co często zdarza się przy tradycyjnych projektorach), bo można je skupić blisko sprzętu. Projektor ma jeszcze tę zaletę, że panel ze złączami umieszczony jest w jego przedniej części - lepsza konfiguracja złącz zmniejsza ryzyko powstawania plątaniny kabli.
Wbudowany wysokiej jakości system dźwięku stereo - Dolby 2.0 (model 700) lub Dolby 5.1 (model 710) - uzupełnia o znakomity dźwięk każdą prezentację.
Dodatkowo model 710 wyposażony jest w odtwarzacz DVD, umieszczony w tylnej części urządzenia dla wygodnej obsługi.


Wybrane parametry techniczne:
Moc lampy: 230 W
Czas pracy lampy: 2000 godzin (średnio) przy mocy 230 W
Kontrast: 1200 : 1
Strumień świetlny: 1500 lumenów (1300 w trybie cichym)
System dźwiękowy: Dolby 2.0 (model 700) lub Dolby 5.1 (model 710)
System chłodzenia: 4 wentylatory z układem kontroli temperatury
Złącze USB: port USB kompatybilny z przenośnymi bankami pamięci typu flash
Napęd DVD: wbudowany cyfrowy odtwarzacz DVD (tylko model 710)

Gwarancja:
Cyfrowy system multimedialny DMS 700/710 - 3 lata
Lampa projekcyjna - 180 godzin lub 6 miesięcy

***

O 3M Company

3M Company jest liderem na światowych rynkach w większości oferowanych linii produkcyjnych, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową i operacyjną w 60 krajach. 3M zatrudnia 67.000 pracowników i dysponuje gamą 50.000 produktów. 3M jest liderem na wielu rynkach, m.in. na rynku przemysłowym, transportu i drogownictwa, telekomunikacji, bezpieczeństwa, ochrony i zabezpieczeń, produktów medycznych i stomatologicznych. Kluczem do sukcesu 3M są: wszechstronność, innowacyjność i poważne podejście do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Atutem firmy jest silna baza technologiczna. Od wielu lat główne założenia strategii firmy pozostają niezmienne - są nimi: ciągły rozwój innowacyjnych technologii i produktów oraz ekspansja na nowe rynki. (www.3m.com)

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakład produkcji medycznej we Wrocławiu oferujący m.in. popularne plastry 3M Viscoplast oraz sztuczne unieruchomienia Scotchcast(tm), jak również zakład z branży nowoczesnych technologii gdzie produkowana jest folia optyczna do monitorów LCD. Obecnie firma jest w trakcie realizacji kolejnej inwestycji - nowoczesnej fabryki taśm przemysłowych przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu w ramach Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10.000 produktów. Łączna sprzedaż w roku 2006 wyniosła 566 tysięcy złotych, a firma odnotowała 26% wzrost. Lokalna oferta jest przygotowywana w kilkunastu działach firmy (www.3m.pl).

Dodatkowych informacji udziela:

3M Poland
Ilona Gajewska
Corporate Marketing & Public Relations
3M Poland Sp. z o.o.
Tel. (22) 739 6024,
Fax: (22) 739 6008,
e-mail: