BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 27.03.2007

Wyścig po Hypery 2006 zwyciężył Need for Speed Carbon!


Warszawa, 27 marca 2007 - Redakcja telewizji Hyper rozdała Hypery 2006 - nagrody dla najlepszych gier komputerowych, wyłonionych w plebiscycie widzów. Statuetkę dla Need For Speed Carbon - za najlepsze wydawnictwo na konsole - otrzymała firma Electronic Arts. To już trzeci Hyper dla tej kultowej serii.
Widzowie telewizji Hyper głosowali na najlepsze gry 2006 roku w trzech kategoriach: najlepsza gra na konsole, najlepsza gra na PC oraz najlepsza lokalizacja. Wczoraj na antenie ogłoszono laureatów czwartej edycji konkursu. Zostali nimi odpowiednio: Need For Speed Carbon, Elder Scrolls IV:Oblivion i Gothic 3.

Need For Speed wyprzedził w swojej kategorii m.in.: Tekken Dark Ressurection, Gears of War czy Black. W tegorocznej edycji rywalizowały również wielkie przeboje, wśród nich: Battlefield 2142, Heroes of Might & Magic V, FIFA 07, Neverwinter Nights 2.

- Tworzymy gry z myślą o graczach, więc ich uznanie jest dla nas najważniejsze - mówi Tomasz Jarzębowski z Electronic Arts Polska. - Poprzeczka stawiana jest coraz wyżej producentom gier przez użytkowników. Jesteśmy blisko naszych graczy. To oni recenzują, testują i ostatecznie kupują nasze gry. Hyper to nagroda użytkowników, w związku z tym statuetka dla Need For Speed Carbon, podobnie jak wyróżnienia dla wcześniejszych tytułów serii, jest dla Electronic Arts bardzo ważna.

Telewizja Hyper poświęcona jest w całości tematyce gier komputerowych i kierowana do ich miłośników niezależnie od wieku. Dodatkowe informacje na www.hyper.pl oraz www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: