BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 26.03.2007

82. Dywizja Powietrzna gotowa do akcji na Wii i PS2!


Warszawa, 26 marca 2007 - Medal of Honor Vanguard firmy Electronic Arts zadebiutuje na konsoli Wii już 30 marca. Tego samego dnia fani serii będą mogli zagrać w nowego MoH'a w polskiej wersji językowej na konsoli PS2 - po raz pierwszy w historii!
Medal of Honor Vanguard(tm) to najnowsza odsłona serii Medal of Honor, cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem od czasu premiery w 1999 roku. Pozycja ta nadała nową jakość grom akcji z perspektywy pierwszej osoby, ponieważ osadzona w realiach II wojny światowej, dopracowana pod względem grafiki i historycznej autentyczności, doskonale oddaje charakter wojennych batalii. Już od piątku Medal of Honor Vanguard dostępna będzie w wersjach na PlayStation(r)2 oraz Nintendo Wii(tm)!

Medal of Honor Vanguard jest pierwszą częścią serii Medal of Honor dostępną na platformę Wii, w pełni wykorzystującą możliwości jedynych w swoim rodzaju kontrolerów nowej konsoli firmy Nintendo. Zaczynając zabawę wcielamy się w postać Franka Keegana, kaprala 82. Dywizji Powietrznej. Walka rozpoczyna się podczas Operacji Husky na wybrzeżach Sycylii, a kończy operacją Varsity w nazistowskich Niemczech. Oddział wykonuje niebezpieczne misje na tyłach wroga w pamiętnych bitwach II wojny światowej. Wyjątkowo dopracowana grafika potęguje doznania z pola walki i porywa do boju o wyzwolenie Europy spod okupacji nazistów.

Nowością jest też lokalizacja gry w wersji na PS2. Jest to kinowa polska wersja językowa - z napisami. Łącznie przetłumaczono aż jedenaście tysięcy wyrazów!

- Medal of Honor Vanguard przenosi gracza w klasyczny świat bitew MoH - tłumaczy Matt Sentell, Starszy Producent w EA Los Angeles. - Cieszymy się, że możemy zaproponować fanom MoH grę na Nintendo Wii oraz PlayStation 2, gwarantując zupełnie nowy wymiar doznań i niespotykane wcześniej możliwości zabawy.".

Stworzona przez studio EA Los Angeles i wydana pod marką EA(tm), gra Medal of Honor Vanguard w ogólnoeuropejskim systemie klasyfikacji PEGI oznaczona została kategorią wiekową 16+.

Więcej informacji o Medal of Honor Vanguard znaleźć można na stronie: http://www.polska.ea.com/games/9771/.

Informacje o innych grach EA: www.ea.pl

* * *

O Medal of Honor
Wydawana od 1999 roku, Medal of Honor jest jedną z najbardziej popularnych i najbardziej wpływowych serii wojennych gier akcji z perspektywy pierwszej osoby. Pierwotnie wymyślona przez Stevena Spielberga i zainspirowana filmem Szeregowiec Ryan, Medal of Honor wyznaczyła zupełnie nowy gatunek gier osadzonych w realiach II wojny światowej, szybko stając się jedną z najchętniej kupowanych serii z oferty Electronic Arts. Łącznie na świecie rozeszło się ponad 27 milionów egzemplarzy gier z tego cyklu. Aktualnie Medal of Honor jest najlepiej sprzedającą się serią gier o II wojnie światowej wszech czasów. Więcej informacji o cyklu Medal of Honor znaleźć można pod adresami www.mohvanguard.ea.com lub www.moh.ea.com.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: