BIURO PRASOWE

Xerox, 02.04.2007

Xerox w czołówce firm przyjaznych kobietom


Firma Xerox znalazła się na liście trzydziestu amerykańskich firm najbardziej przyjaznych kobietom. National Association for Female Executive (NAFE) nie po raz pierwszy wyróżniło w ten sposób Xeroksa. Firma obecna była na liście NAFE w latach 1998, 1999, a po 2004 nieprzerwanie plasuje się w ścisłej czołówce przedsiębiorstw zarządzanych przez kobiety.
Ocenie NAFE podlegały takie czynniki jak: wynagrodzenie, liczba zatrudnionych kobiet na wysokich stanowiskach, możliwość awansu oraz dodatki pozapłacowe. Pod uwagę brane były tylko te firmy, które w swych zarządach mają co najmniej dwie kobiety.

- To nie przypadek, że Xerox po raz szósty znalazł się w czołówce firm zarządzanych przez kobiety. Firma nieustannie podnosi standardy w zakresie zatrudnienia kobiet, którym w Xeroksie zapewnia się duże możliwości rozwoju i szanse na długotrwałe zatrudnienie. - podkreśla dr Betty Spence, przewodnicząca NAFE. Na uwagę zasługuje fakt, że Xerox jest prawdziwą rzadkością, jeśli chodzi o stosunek liczby kobiet menedżerów do liczby zatrudnionych kobiet ogółem. - dodaje Betty Spence. W 2006 roku w amerykańskim oddziale Xeroksa kobiety stanowiły 31.5% zatrudnionych ogółem, zaś około 42.5% osób na kierowniczych stanowiskach to kobiety lub osoby o odmiennym kolorze skóry. W zarządzie Xeroksa zasiadają aż trzy panie w tym Prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy.

Xerox zapewnia kobietom duże możliwości awansu oraz oferuje liczne świadczenia pozapłacowe, m.in. elastyczny czas pracy, praca na niepełny etat, telepraca, świadczenia macierzyńskie, dofinansowania do szkoleń, a nawet porady w sprawie adopcji, wychowania dzieci, czy zakupu pierwszego mieszkania.

Obecność na liście NAFE to nie pierwsze wyróżnienie Xeroksa w tym roku. Human Rights Compaign Foundation uznała firmę za "Najlepsze miejsce pracy". Dodatkowo pismo CRO umieściło firmę wśród Best Corporate Citizens, a Fortune - na liście Najbardziej Podziwianych Amerykańskich Firm.

Stowarzyszenie National Association for Female Executives zostało powołane w 1972 roku jako część Working Mother Media (właściela m.in magazynu "Working Mother"). Organizacja zajmuje się promocją zawodową kobiet. Lista NAFE powstała zarówno w oparciu o badania prowadzone przez samą organizację, jak i ankiety wypełniane przez zainteresowane firmy.

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,