BIURO PRASOWE

Xerox, 27.03.2007

System druku cyfrowego Xerox Nuvera 288 - najszybszy na świecie monochromatyczny system drukujący w dupleksie


System Xerox Nuvera 288 to przedstawiciel najnowszej rodziny monochromatycznych systemów drukujących na papier cięty, charakteryzujących się bardzo wysoką wydajnością i jakością druku. Nuvera 288 jest jedynym na rynku systemem pozwalającym na drukowanie z wydajnością do 288 stron A4/min (dwustronnie).
System Nuvera 288 oparto o dwa połączone moduły drukujące znane z systemu Nuvera DPS 144, które wyposażono w szereg innowacji zapewniających jeszcze wyższą jakość i niezawodność. Na szczególną uwagę zasługują: Toner EA, udoskonalony system utrwalania, funkcja PassThrough oraz funkcja Parallel RIP. Dzięki zastosowaniu Tonera EA i rozdzielczości lasera 4800x600 dpi poprawiono dokładność odwzorowania punktu obrazu przez zmniejszenie jego wielkości do 10.6 mikrona i bardziej regularny kształt. Udoskonalony system utrwalania oparty o rolki teflonowe zapewnia dłuższą, bezawaryjną pracę oraz umożliwia druk na różnych nośnikach. Unikalna funkcja PassThrough umożliwia pełne wykorzystanie jednego z modułów do drukowania podczas awarii drugiego. Tym samym wydłuża się czas dostępności urządzenia. Natomiast funkcja Parallel RIP pozwala na przetwarzanie skomplikowanych prac (danych zmiennych, dużych plików PDF)
z niespotykaną w urządzeniach czarno-białych szybkością.

Dodatkowo Nuvera 288 została wyposażona w moduł Sheet Enhancement Module, który "prostuje" arkusze papieru za pomocą elektronicznie regulowanego układu rolek.

Maszyna pozwala na obustronny zadruk arkuszy oraz bardzo precyzyjne pasowanie ich obu stron bez utraty wydajności pracy. W formacie A4 szybkość druku dwustronnego wynosi 288 str/min. Urządzenie pozwala na zadruk papieru o gramaturach od 56 do 250 g/m2, a także różne typy papieru włącznie z papierami powlekanymi: papier indeksowy, przezroczyste folie, papier samokopiujący, etykiety, zakładki oraz wstępnie zadrukowane formularze. System Nuvera 288 umożliwia również łączenie różnych typów papieru w ramach jednej pracy, z pominięciem układu utrwalania (dzięki opcjonalnym modułom insertera).

Xerox Nuvera 288 wyposażono w kontroler DocuSP(r), oparty o dwurdzeniowy procesor klasy Opteron(tm) 2.6 GHz z możliwością rozbudowy do wersji dwuprocesorowej, 15-calowy płaski wyświetlacz, klawiaturę i mysz USB, pamięć RAM - 4 GB, dysk twardy - 160 GB oraz stację CD-RW/DVD. Obsługuje do 8 podajników papieru o łącznej pojemności do 11 600 arkuszy, co pozwala na drukowanie bez przerw na dokładanie papieru. System konfigurowalnych urządzeń wyjściowych, zgodnych z architekturą DFA, pozwala na dobranie odpowiedniego sposobu wykańczania wydrukowanych arkuszy począwszy od prostego odkładania na tacę, wózek, przez zszywanie aż po zaawansowane oklejanie.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o drukarniach, wydawnictwach, centrach druku na żądanie oraz dużych przedsiębiorstwach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest wydajność, jakość i niezawodność, bez kompromisów.

System Xerox Nuvera 288 został po raz pierwszy przedstawiony w Polsce podczas Międzynarodowych Targów Poligrafia 2007 w Poznaniu.

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,