BIURO PRASOWE

CTL, 02.04.2007

CTL Logistics laureatem programu Jakość Roku 2006


Polski koncern logistyczny CTL Logistics został laureatem Programu Promocji Jakości w Polskich Przedsiębiorstwach - Jakość Roku 2006 w kategorii "innowacja". Firma, do której należy największa prywatna kolej towarowa w Polsce, została doceniona za ciągłe podnoszenie standardów jakości oferowanych usług.
Nagroda Jakość Roku 2006 jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym CTL Logistcis w uznaniu za najwyższą jakość oferowanych przez firmę usług i innowacyjne podejście w branży. Koncern jest liderem jakości zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jako jedyna europejska firma może się pochwalić m.in. aż 7 zaświadczeniami SQAS (Safety and Quality Assessment/ Ocena Bezpieczeństwa i Jakości). SQAS są przyznawane firmom działającym w branży chemicznej i uznawane za najwyższe możliwe wyróżnienie.

- Jest nam niezwykle miło, że Kapituła kolejnego programu oceniającego jakość doceniła naszą firmę oraz fakt, że w CTL Logistics od zawsze stawialiśmy na wysoki standard oferowanych usług. Nagroda Jakość Roku 2006 stanowi potwierdzenie tego, że praca, którą wkładamy w nieustanne doskonalenie naszej działalności jest doceniania przez innych - mówi Jarosław Pawluk, Prezes CTL Logistics.

Jakość Roku 2006 jest programem promocji jakości w polskich przedsiębiorstwach realizowanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji i redakcję Biznes Raportu w Gazecie Prawnej. Głównym celem programu jest popularyzowanie projakościowego myślenia w polskich firmach. Podstawowym kryterium wyboru laureatów jest podejście firmy do kwestii zarządzania jakością. Kapituła nagrody ocenia przedsiębiorstwa w trzech kategoriach: produkt, usługa, innowacja w obszarach: polityka jakości, wizja i strategia jej rozwoju, wdrożone systemy zarządzania, działania na rzecz satysfakcji klienta oraz współpracy z otoczeniem.

***

Grupa CTL Logistics jest polskim prywatnym koncernem logistycznym, do którego należy największa kolej towarowa w Polsce i jedna z największych w Europie. Koncern oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy i samochodowy, spedycję, dzierżawę taboru, przeładunek, obsługę bocznic oraz doradztwo celne. Grupa CTL posiada 30 bocznic, 5 000 wagonów, 170 lokomotyw i 138 km własnych torów. Obecnie w skład korporacji wchodzi 20 spółek, mających swoje siedziby w Polsce oraz poza jej granicami. Spółki z Grupy CTL Logistics posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 oraz 9 zaświadczeń SQAS potwierdzających najwyższe światowe standardy jakości i bezpieczeństwa w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W 2006 r. udział przewozów spółek z Grupy CTL wśród przewoźników prywatnych mierzony w tonokilometrach wyniósł 33%. www.ctl.eu

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Hahn-Leśniewska
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58