BIURO PRASOWE

CTL, 08.03.2007

Nowa spółka Grupy CTL Logistics


Grupa CTL Logistics powołała do życia nową spółkę. Zarejestrowana w Niemczech CTL Car Transport Logistics GmbH rozpocznie działalność w kwietniu bieżącego roku. Firma, pod kierownictwem wybitnego niemieckiego menadżera - Geralda Binza, będzie oferować usługi logistyczne dla branży motoryzacyjnej.
Nowa spółka będzie obsługiwać podmioty z branży motoryzacyjnej. Tym samym Car Transport Logistics GmbH przyczyni się do poszerzenia zakresu dotychczas oferowanych przez Grupę CTL usług.

- Główną działalnością nowej spółki będzie logistyka dla koncernów samochodowych - mówi Jarosław Pawluk, Prezes CTL Logistics. - Tym samym uzupełniamy nasze portfolio o usługi w kolejnej, bardzo przyszłościowej branży - dodaje Prezes Pawluk.

CTL Car Transport Logistics jest nową spółką polskiego koncernu logistycznego CTL Logistics SA, właściciela największej prywatnej kolei w Polsce i jednej z największych w Europie. Spółką-córką zarządzać będzie wybitny specjalista w dziedzinie logistyki, Gerald Binz. Jako manager Binz wnosi do nowego biznesu 33-letnie doświadczenie w branży. Przez ostatnie 15 lat zarządzał ATG Autotransportlogistic GmbH - spółką zajmującą się transportem kolejowym samochodów. Ta, zależna od Deutsche Bahn firma, jest obecnie największym wykonawcą usług w tym segmencie w Europie.

Zarówno Jarosław Pawluk jak i Gerald Binz bardzo dobrze oceniają szanse powodzenia nowego przedsięwzięcia. Już dziś wielu producentów samochodów przeniosło produkcje do Polski, Czech, na Słowację, czy na Węgry.

- Ilość samochodów sprzedawanych na rynek rosyjski znacząco wzrosła w ostatnich latach - mówi Gerald Binz - Dlatego Klienci z branży motoryzacyjnej szukają korzystnych i niezawodnych koncepcji logistycznych - dodaje.

Jako dostawca usług "full service" grupa CTL oferuje kompletny pakiet rozwiązań, które oprócz przewozów kolejowych, obejmują także pełną ofertę usług logistycznych. CTL posiada lokomotywy, wagony i terminale przeładunkowe.

- Dysponujemy odpowiednim know-how i współpracujemy z kompetentnymi partnerami. Dodatkowo naszą działalność wspierają nowoczesne rozwiązania IT, dzięki którym jesteśmy w stanie udzielać klientom informacji o transporcie - wyjaśnia Binz.

CTL Car Transport Logistics będzie od kwietnia oferowała nowe rozwiązania logistyczne w zakresie transportu do Rosji, wykorzystujące połączenie przez Czerniachowsk pod Kaliningradem. Planowane są również dalsze trasy, np. szlak bałtycki z Wismaru do rosyjskiego portu Bałtijsk .

- Zakładamy, że branża motoryzacyjna będzie w przyszłości w jeszcze większym stopniu wykorzystywała usługi transportowe na linii Zachód-Wschód - mówi Jarosław Pawluk. - Chcemy stać się wiodącym europejskim dostawcą rozwiązań w tej dziedzinie - zaznacza.

W 2006 roku CTL Logistics przewiozła z Niemiec do Polski około 2,2 miliona ton ładunków, co stanowi jedną czwarta całego tonażu przewozów kolejowych na tej trasie. Zakładając nową spółkę Grupa CTL Logistics otworzyła sobie drogę do dalszej, dynamicznej ekspansji w całej Europie.

***

Grupa CTL Logistics jest polskim prywatnym koncernem logistycznym, do którego należy największa kolej towarowa w Polsce i jedna z największych w Europie. Koncern oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy i samochodowy, spedycję, dzierżawę taboru, przeładunek, obsługę bocznic oraz doradztwo celne. Grupa CTL posiada 30 bocznic, 5 000 wagonów, 170 lokomotyw i 138 km własnych torów. Obecnie w skład korporacji wchodzi 20 spółek, mających swoje siedziby w Polsce oraz poza jej granicami. Spółki z Grupy CTL Logistics posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 oraz 9 zaświadczeń SQAS potwierdzających najwyższe światowe standardy jakości i bezpieczeństwa w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W 2006 r. udział przewozów spółek z Grupy CTL wśród przewoźników prywatnych mierzony w tonokilometrach wyniósł 33%. www.ctl.eu

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Hahn-Leśniewska
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58