BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 08.03.2007

Zestaw specjalny Battlefield 2142: Northern Strike - premiera na EA Link


Zestaw specjalny Battlefield 2142(tm): Northern Strike od dziś można zakupić i pobrać na dysk komputera w systemie elektronicznej dystrybucji EA Link! Gra powstała w szwedzkim studio EA Digital Illusions (DICE) i jest przeznaczona dla graczy powyżej 16. roku życia.
Wszechobecne w Battlefield 2142: Northern Strike starcia bezpośrednie wciągają w wir desperackiej walki o kontrolę nad ostatnimi nadającymi się do zamieszkania skrawkami Ziemi. Rozpoczynając swoją ostateczną ofensywę, Koalicja Panazjatycka potajemnie przemieściła się w głąb Europy, zmieniając opuszczone obszary miejskie w prawdziwe fortece. W obliczu tej sytuacji Unia Europejska musi bezzwłocznie postawić w stan gotowości północne bastiony, by wyprzeć jednostki wroga i odzyskać przewagę.

Na pierwszy ogień w Battlefield 2142: w Northern Strike wprowadzono nowy tryb Zdobywcy oraz trzy dodatkowe scenariusze przedstawiające zacięty bój o most na Renie, walkę o kontrolę nad alpejskim portem Tytanów w Bawarii oraz klaustrofobiczne starcie, którego stawką jest wyzwolenie Lipska. Ten zestaw specjalny do Battlefield 2142 oferuje również nowe pojazdy, m.in. IFV Goliath (Unia Europejska) i IFV Hachimoto (Koalicja Panazjatycka), oraz dodatkowe elementy wyposażenia do odblokowania, odznaki, baretki i wiele innych.

"O to właśnie prosili nas fani Battlefield 2142." - opowiada Kristoffer Bergqvist, producent zestawu Northern Strike. "Dodaliśmy obszerne nowe mapy, rodzaje broni oraz pojazdy, dzięki którym walka w świecie Battlefield będzie ekscytować graczy przez najbliższe parę miesięcy."

16 marca do sklepów trafi pudełkowa wersja Battlefield 2142: Northern Strike. Nie będzie ona jednak zawierać płyty CD/DVD! Zamiast niej użytkownik znajdzie kod CD - KEY uprawniający do natychmiastowego pobrania wymaganych danych. Za grę Battlefield 2142: Northern Strike można więc będzie zapłacić bezpośrednio w sklepie, a następnie pobrać ją na dysk po powrocie do domu. Wystarczy podać poprawny kod CD - KEY.

Pobieranie danych odbywa się za pośrednictwem EA Link. Konieczna jest instalacja tego programu, a szerokopasmowe łącze z siecią Internet jest wymagane. http://www.ea.com/ealink/index.jsp?locale=pl

Więcej informacji o Battlefield 2142(tm): Northern Strike zestaw specjalny znaleźć można na oficjalnej polskiej stronie internetowej, dostępnej pod adresem http://www.polska.ea.com/games/9969/

* Wymagana oryginalna gra Battlefield 2142

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: