BIURO PRASOWE

Daj im przyszłość, 22.12.2005

II Warszawskie Spotkanie Wigilijne za nami


II Warszawskie Spotkanie Wigilijne odbyło się w ostatnią niedzielę, 18 grudnia 2005 r. Na plac Teatralny przybyło wielu warszawiaków.
Podczas spotkania, które odbyło się już po raz drugi, warszawiacy mogli skosztować potrawy wigilijne przygotowane przez Klub Szefów Kuchni i Roberta Sowę. Mogli również znaleźć świąteczne prezenty, takie jak choinki w donicach i specjalne bombki.
Na scenie głównej odbyły się koncerty Arki Noego, Joszko Brody i Justyny Steczkowskiej. Natomiast na małej scenie wystąpiły młodzieżowe zespoły z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Niedzielne atrakcje zostały wzbogacone przez tradycyjne jasełka oraz wiele konkursów.

Na II Warszawskim Spotkaniu Wigilijnym promowano kampanię społeczną "Daj im przyszłość - Warszawskie Rodzinne Domy Dziecka". Każdy dorosły warszawiak miał możliwość dowiedzenia się nie tylko, że rodzinna opieka zastępcza już w Warszawie funkcjonuje, ale także doinformowania się, czym ona jest oraz jak się można w nią zaangażować. Biuro Polityki Społecznej wraz z Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie zadbały o to, by zainteresowani uzyskali wszelkie niezbędne informacje.

Także akcja "Upominek" wspierająca Wigilię na pl. Teatralnym miała znaleźć swój finał podczas spotkania z warszawiakami. Świat mediów przekazał prezenty dla pogotowia opiekuńczego Państwa Kosmowskich "Betlejem". Redakcje "Ozonu", "Nowego Dnia", "Pani", "Zielonego Sztandaru", "Claudii", "Życia Warszawy" oraz dziennikarze z redakcji "Gazety Prawnej", "Gazety Samorządu i Administracji", "Rzeczpospolitej" szczodrze obdarowali trzy dziewczynki z pogotowia. Niestety z powodu choroby dzieci przekazanie prezentów musiało zostać przesunięte. Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie przekazało prezenty dzieciom z rodzin zastępczych.

***

Kampanię "Daj im przyszłość - Warszawskie Rodzinne Domy Dziecka" zainicjowało w listopadzie 2004 r. Biuro Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Jej celem jest tworzenie rodzinnych form opieki zastępczej, dzięki którym dzieci przebywające w państwowych placówkach opiekuńczo-wychowawczych mogą być wychowywane w rodzinach. W jej ramach organizowane są szkolenia, imprezy plenerowe i masowe skierowane do wszystkich warszawiaków, a szczególnie tych, którzy mogliby założyć rodzinę zastępczą. Kampania wpisuje się w przebudowę systemu opieki zastępczej nad dziećmi w Polsce. Patronat nad nią objęli m.in. Prezydent RP - Lech Kaczyński, rzecznik Praw Dziecka, UNICEF.

Dodatkowych informacji udzielają:

Aneta Kępka
Biuro Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy
tel.: (22) 595 32 86
e-mail:

Ewa Hryniewicz
Partner of Promotion
tel.: (22) 858 74 58
e-mail: