BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 04.09.2017

30 zł na 30 urodziny – niezwykła akcja dla podopiecznej trójmiejskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie


Magdalena Susz na początku października obchodzi swoje 30. urodziny. Jubilatka zrezygnowała tego dnia z prezentów, a w zamian poprosiła swoich gości, aby pomogli w spełnieniu marzenia 7-letniej Nadii, podopiecznej trójmiejskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie, która pragnie zostać księżniczką.


Pani Magdalena, pochodząca z Pruszkowa pod Warszawą, 8 października będzie obchodziła swoje 30. urodziny. Okrągły jubileusz jest dla niej nie tylko okazją
do świętowania, ale też do pomocy innym – kobieta zachęca swoich gości, by zamiast kupowania dla niej prezentów, przekazali symboliczne 30 zł na konto Fundacji Mam Marzenie. W ten sposób jubilatka wraz ze znajomymi chce spełnić pragnienie Nadii, 7-letniej podopiecznej trójmiejskiego oddziału fundacji.

Długo zastanawiałam się co chcę dostać na 30. urodziny. Obecnie żyjemy w czasach, w których jesteśmy w stanie zwiedzić świat i wszystko kupić, jeżeli mamy na to pieniądze. Jednak spełnienia marzenia o byciu księżniczką nie da się kupić w sklepie, trzeba w to włożyć trochę serca, chęci i pracy. Jeśli ja mogę kawałek tego serca oddać wraz z moimi znajomymi, to chcę to robić, bo to najpiękniejszy prezent nie tylko dla mnie, ale i dla Nadii! – mówi Magdalena Susz, pomysłodawczyni akcji.

Nadia obecnie przebywa w szpitalu, gdzie czeka na przeszczep. Podczas wizyty trójmiejskich wolontariuszy fundacji dziewczynka zdradziła, że marzy jej się,
by na jeden dzień stać się prawdziwą królewną. Chciałaby założyć piękną czerwoną suknię i koronę, a przede wszystkim pójść na królewski bal, na który zaprosiłaby swoją siostrę oraz najbliższe koleżanki.

Pani Magdalena wierzy, że taki wyjątkowy dzień na pewno dostarczyłby Nadii wiele radości i pozwoliłby chociaż na chwilę zapomnieć o walce z chorobą – Mam w życiu dużo szczęścia, bo otaczają mnie ludzie, których kocham, a oni kochają mnie. Razem możemy sprawić, że świat będzie choć troszeczkę lepszy. Mam nadzieję,
że Nadia szybko wróci do zdrowia i zostanie księżniczką, czego jej życzę z całego serca! – wyjaśnia jubilatka.

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.